Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo utrzymują się objawy grypy?

Witam.Na początku roku złapałam grypę którą wyleczyłam w dwa tygodnie. od 4 lat mam astmę oskrzelową i nawet po wyleczeniu grypy gorzej reaguje na inhalatory pierwszego kontaktu (typu salbutamol ).Dwa tygodnie po wyleczeniu grypy lekki kaszel przeszedł w ciężki i mokry i podejrzewam infekcje albo zapalenie płuc jednak moje inhalatory zdają się nie pomagać w dusznościach . Moja astma była juz kontrolowana i podejrzewam że tak pogorszony stan oskrzeli jest spowodowany grypą i jej powikłaniami. Czy kiedy wyleczę obecne symptomy "grypowe" czy mam szansę wrócić do obecnych dawek czy powinnam raczej wybrać się do specjalisty o nowy plan leczenia astmy i zmianę inhalatorów ?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Jak stosować inhalator?

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Sugeruję jednak udać się do lekarza prowadzącego w celu dokładnej oceny Pani stanu klinicznego i w razie potrzeby modyfikacji leczenia. Infekcje, w tym grypa, mogą zaostrzać przebieg astmy, co wymaga intensyfikacji leczenia. Powrót do pełnej kontroli i redukcja dawek leków jest w późniejszym czasie jak najbardziej możliwa.

0
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Warto wybrać się do lekarza prowadzącego - On będzie mógł Pani pomóc w poprawieniu Pani samopoczucia dobierając odpowiednie leki. Duszność może być spowodowana zaostrzeniem astmy, gdyż infekcje układu oddechowego są bardzo częstą przyczyną zaostrzeń.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy