Jak długo utrzymuje się ból po usunięciu zmiany z piersi?

Witam, 3 tygodnie temu miałam biopsję mammotomiczną. Usuniętą zmianą był brodawczak wewnatrzprzewodowy. Pierś nadal boli przy dotyku, a czasem czuje jakby rwanie. Po większym wysiłku jest lekko spuchnieta i twardsza. Czy normalne są tak długotrwałe dolegliwości?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli w dalszym ciągu objawy nie będą ustępowały należy zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu wykluczenia ewentualnych powikłań np. zakażenia.