Jak długo w moczu utrzymuje się THC?

Ile maksymalnie utrzymuje się w moczu wykrywalność THC? Ja ostatni raz paliłem 34 dni temu, czyli ponad miesiąc i nadal wynik testu z apteki mam dodatni. Czy spożywanie tłustych posiłków lub picie np. oleju (tłuszcz) przyspieszy pozbycie się tego świństwa z moczu? Od czego zależy długość występowania THC w moczu?

Witam Pana serdecznie!

Generalnie THC utrzymuje się w moczu do trzech dni, jeśli jednak palił Pan dużo wówczas wyższe stężenie THC może się utrzymywać około miesiąca. Jeśli martwią Pana obecne wyniki testu proponuję skonsultować się z lekarzem. Narkotyki poza ich wpływem na nastrój oddziaływają także na organizm i podobnie jak wszystkie inne substancje psychoaktywne mogą powodować jego degradację. Warto wykonać podstawowe badania lekarskie by sprawdzić stan swojego organizmu, bowiem jedną z przyczyn wolniejszego wydalania THC z organizmu może być zaburzona praca wątroby – warto to sprawdzić.

Zażywając narkotyki wprowadza Pan do organizmu substancje toksyczne, to jak szybko organizm się z nich oczyści zależy od sprawności jego działania. Dlatego raz jeszcze serdecznie zachęcam do wykonania podstawowych badań i skorzystania z porady lekarskiej.

Pozdrawiam