Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo w moczu utrzymuje się THC?

Ile maksymalnie utrzymuje się w moczu wykrywalność THC? Ja ostatni raz paliłem 34 dni temu, czyli ponad miesiąc i nadal wynik testu z apteki mam dodatni. Czy spożywanie tłustych posiłków lub picie np. oleju (tłuszcz) przyspieszy pozbycie się tego świństwa z moczu? Od czego zależy długość występowania THC w moczu?

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam Pana serdecznie!

Generalnie THC utrzymuje się w moczu do trzech dni, jeśli jednak palił Pan dużo wówczas wyższe stężenie THC może się utrzymywać około miesiąca. Jeśli martwią Pana obecne wyniki testu proponuję skonsultować się z lekarzem. Narkotyki poza ich wpływem na nastrój oddziaływają także na organizm i podobnie jak wszystkie inne substancje psychoaktywne mogą powodować jego degradację. Warto wykonać podstawowe badania lekarskie by sprawdzić stan swojego organizmu, bowiem jedną z przyczyn wolniejszego wydalania THC z organizmu może być zaburzona praca wątroby – warto to sprawdzić.

Zażywając narkotyki wprowadza Pan do organizmu substancje toksyczne, to jak szybko organizm się z nich oczyści zależy od sprawności jego działania. Dlatego raz jeszcze serdecznie zachęcam do wykonania podstawowych badań i skorzystania z porady lekarskiej.

Pozdrawiam

Psycholog, autorka wielu publikacji poświęconych psychologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy