Jak długo wchłania się krwiak?

Witam:)

Jestem w 10 tygodniu ciąży i wykryto u mnie 2 tyg. temu krwiaka. Ma wymiary Dx = 13,2 mm, D+ = 6,9 mm. Czy ten krwiak jest duży? Ile będzie się wchłaniał? Biorę 2 razy dziennie po 2 tabletki L*** dopochwowo.
Czy mogę od czasu do czasu wyjść z domu, czy muszę cały czas leżeć?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwiak pozakosmówkowy występuje u ok. 25 proc. ciąż. Zwykle znika on do 20 tygodnia ciąży. Powinna się Pani oszczędzać, dużo leżeć, ale oczywiście może Pani wyjść z domu. Bezwzględny nakaz leżenia obowiązuje Panią w momencie krwawienia czy plamienia.

Pozdrawiam serdecznie!