Jak długo żyją plemniki w pochwie kobiety? Co zrobić, aby nie doszło do zapłodnienia?

Uprawiałem z moją żoną seks, podczas stosunku nie wyczułem, że prezerwatywa pękła, nasienie znalazło się w pochwie żony. Jak teraz możemy powstrzymać dalszy rozwój plemników w pochwie jakąś konwencjonalną metodą? Nie chcemy jeszcze dziecka. Proszę o szybką odpowiedź.

19 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli sytuacja miała miejsce w czasie dni płodnych lub tuż przed nimi, to w celu uniknięcia niechcianej ciąży konieczne może być zażycie tabletki "po". Tabletka ta zawiera bardzo silną dawkę hormonów i praktycznie uniemożliwia zapłodnienie.

Z racji dużej dawki hormonów posiada ona również wiele działań niepożądanych, dlatego warto dobrze przemyśleć sensowność jej zażycia. Aby uzyskać receptę na tabletkę należy udać się do lekarza ginekologa. Polecam też artykuł na naszym serwisie:

http://abcantykoncepcja.pl/ratunku-pekla-prezerwatywa-co-teraz

Pozdrawiam serdecznie!