Jak dobrze i skutecznie pozbyć się uporczywych kurzajek?

Witam! Mam 21lat i jestem kobietą. Mam taki problem, który towarzyszy mi już niestety długi czas, a mianowicie – kurzajki! Ten problem dotyczy moich dłoni, jak i stop. Chciałabym jeszcze dodać, co do wyglądu tych oto paskud, które utrudniają mi życie. Nie są one takie normalne – są płaskie, malutkie i prawie niewidoczne, widać je dopiero wtedy, kiedy moja skóra po kąpieli jest bardzo rozmiękczona, wtedy ukazują się jako białe kropeczki, które łatwo zdrapać paznokciem. Próbowałam już zamrażaczy, rożnych preparatów, które zapachem przypominały lakiery do paznokci, nawet stosowałam rożne tzw. babcine sposoby i WIELKIE NIC. Na mnie te preparaty jakoś nie działają, a raczej mam takie wrażenie, bo one tam cały czas są :( dalej te paskudy są na moich dłoniach i stopach. Muszę jeszcze dodać, że niestety wstydzę się na tyle, że u dermatologa jeszcze nie byłam, a wiem, że powinnam :/ Jednak mam nadzieje, że tutaj znajdę może również fachową pomoc, która pomoże mi choć w połowie na pozbycie się problemu, który doprowadza mnie do szału. Pozdrawiam i dziękuję.

Witam

Brodawki wirusowe rzeczywiście są bardzo oporne na leczenie. Dlatego namawiałabym na wizytę u lekarza dermatologa, który dobierze skuteczne, silne miejscowe leki na receptę.
Zwykle wystarcza około 3 tygodni regularnego smarowania, aby pozbyć się brodawek.
Inną metodą jest wymrażanie przy użyciu podtlenku azotu lub ciekłego azotu - efekt jest widoczny od razu, niestety zabieg jest kosztowny. Nie polecam natomiast preparatów do samodzielnego wymrażania w domu, gdyż odznaczają się niską skutecznością.

Dla pocieszenia dodam, że czasem wystarczy zniszczenie doszczętne jednej brodawki, aby pozostałe same ustąpiły.

Pozdrawiam