Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rola rodziny w procesie leczenia depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jaka jest rola rodziny w leczeniu depresji.

Najwyraźniej w państwa domu wytworzyła się forma koalicji córka - mąż vs. Pani. Dobrze jest ustalić z mężem strategię działania tak, abyście wspólnie działali na "jednym froncie ". Ponadto w sytuacji kiedy córka nie okazuje szacunku należy być konsekwentnym- podkreślać swój autorytet i egzekwować odpowiednie postawy. Pisze pani o tendencjach manipulacyjnych u córki - to może być znak do podjęcia współpracy z psychologiem. Proszę rozważyć taką ewentualność gdyż tendencje te mogą eskalować, rosnąć a wtedy córka może mieć problemy z codziennym funkcjonowaniem w świecie społecznym. Pozdrawiam

0

To trudny wiek dla dziecka, ale też dla rodzica. Nastolatek jest w okresie, w którym liczą się dla niego przede wszystkim jego potrzeby i jest bardzo surowy w swoich sądach, a ze szczególną surowością traktuje rodziców. Potrzeba dystansu oraz dyplomacji, by czas ten przetrwać. To wszystko jednak mija. Mimo to warto pomówić z drugim rodzicem, jak może Panią wesprzeć, bo to byłoby tylko z korzyścią dla córki. Powodzenia.

0

Bardzo często w wieku dorastania, córka "odchodzi" od matki - jest to wyraz buntu młodzieńczego, kiedy to grupa rówieśnicza staje się najważniejszym autorytetem. Jeżeli ojciec brata jest osobą dla córki autorytarną, można poprosić go o rozmowy z córką na temat nie tego jaka jest, ale w jaki sposób jej zachowanie rani Panią.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy