Jak dokładnie wyliczyć u siebie dni płodne?

Witam, Pisze do Państwa ponieważ chciałabym dowiedzieć się jak wyliczyć u siebie dokładnie dni płodne... mam 25 lat i czuje ze jestem już gotowa na dziecko... korzystam z aplikacji która „śledzi” moje dni płodne ale niestety gdy porównuje to z inna aplikacja te dni niestety się nie pokrywają... tzn dla przykładu jedna aplikacji mi pokazuje ze 20-stego mam największa szanse na zajście w ciąże a druga aplikacja ze 25-tego. Cykle mam średnio mniej więcej co 30 dni a okres mój trwa średnio 4 dni. Proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Pani dni płodne są od 12 dnia cyklu do 19 dnia cyklu. Powinna Pani również obserwować śluz szyjkowy. Okres płodny jest związany ze wzrostem poziomu estrogenów i rozpoczyna się wraz ze zmianą konsystencji śluzu. Śluz staje się śliski, gładki, jasny, przezroczysty, szklisty i rozciągliwy. Największe wydzielanie śluzu poprzedza bezpośrednio owulację