Jak dokonać odmiany?

Mam 21 lat, ważę 89kg i mam 176 wzrostu. Jeszcze rok temu ważyłam 65kg i czułam się bardzo dobrze, mam sporą tendencję do tycia.  Ale starałam się, biegałam, jadłam mało i udało się zbić wagę, natomiast teraz po tabletkach typu"odchudzanie" mam taki apetyt, że mogę zjeść czekoladę na dwa razy, poza tym staram się robić brzuszki, ćwiczyć i jeść mniej, ale to i tak nic nie daje. Moja waga stoi w miejscu, a ja patrząc w lustro mam ochotę je rozbić! Co zrobić, żeby wrócić do dawnej wagi?
21 LAT ponad rok temu

Witam,

Pani BMI wynosi 28.8.
Oznacza to nadwagę.
Prosiłabym Panią o udanie się do lekarza w celu wykonania badań.
Być może przyczyna nadmiaru masy ciała i szybkiego jej przyrostu jest inna niż na podłożu żywieniowym.

Istotne będzie połączenie wysiłku fizycznego i diety redukcyjnej.
Proszę przeznaczyć codziennie 30 minut (minimum) na aktywność fizyczną.

Nie napisała Pani nic na temat trybu życia.
Przy założeniu niewielkiej aktywności, nie powinna Pani stosować diet dostarczających poniżej 1700 kcal/d.
Przy takiej energetyczności powinna Pani chudnąć w tempie ok. 1 kg tygodniowo (fizjologicznie).

Tabletki nie zastąpią odchudzania.

Musi się Pani kierować zasadami:

1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam ciepło!