Jak domowymi sposobami leczyć hipokalemię oraz wyrównać gospodarkę elektrolitową?

Dzień dobry, Chciałabym się dowiedzieć jak domowymi sposobami leczyć hipokalemię oraz wyrównać gospodarkę elektrolitową i ile czasu trwa powrót do równowagi. Interesuje mnie również jaki hipokalemia ma wpływ na przemianę materii i czy powoduje tycie. Zauważyłam skok wagi 4 kg w ciągu dwóch tygodni.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy hipokaliemi to: bolesne skurcze mięśni, zwłaszcza łydek
zaparcia, żabi brzuch, porażenie mięśni (czasem),osłabienie albo brak odruchów ze ścięgien, zaburzenie rytmu serca. Leczenie hipokaliemii polega na suplementacji potasu (zależnie od ciężkości odpowiednio pokarmowej, lekami doustnymi, dożylnej) a przede wszystkim na likwidacji przyczyn.