Jak duża możliwość ciąży?

Witam.
Otóż po raz pierwszy od roku stosowania tabletek zdarzyło mi się, że zapomniałam o jednej. Była to siódma tabletka z opakowania. Spóźniłam się z nią około 13-13,5 h. Oprócz tego, przed zapomnianą tabletką odbyłam dwa stosunki: jeden rano w dzień zapomnienia, a drugą poprzedniego dnia wieczorem. Następne przyjmowałam normalnie, przez kolejne 7 dni nie współżyłam.

Czy muszę martwić się, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Ponieważ współżyła Pani również przed dniem, w którym zapomniała Pani przyjąć tabletkę, istnieje szansa, że doszło do ciąży. Nie jest to jednak duże ryzyko. Radzę wykonać test ciążowy podczas 7-dniowej przerwy, nawet jeśli wystąpi krwawienie z odstawienia.
Pozdrawiam serdecznie!