Jak duże jest ryzyko raka szyjki macicy?

Witam, jestem lesbijką, od lat mam stalą partnerkę, ale mialam sporadyczne kontakty z mężczyznami(3 razyna przestrzeni 10lat). Obie robilysmy cytologię, ale ja swoich wynikow nie mam jeszcze. Ona ma II grupę. Robilam USG i morfologię, są idealne. Ale mimo to stresuję się rakiem szyjki macicy, bo okazalo sie, ze mam nadzerke. Moje pytanie brzmi, czy jest duże ryzyko, że mam raka, z którym nic się nie da zrobic? ja panikuję, że będzie to rak inwazyjny- czy to mozliwe z takimi wynikami?Dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Spokojnie, nie ma powodów do niepokoju. Obecny stan nie oznacza raka a szansa na rozwój nowotworu nie jest zbyt duża.