Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak działa cewnik DJ?

Witam, Mam 19 lat, tydzień temu trafiłam do szpitala z kolką nerkową. Usg wykazało kamień 5mm w górnym odcinku moczowodu oraz drobniejsze kamienie w nerce. Po 4 dniach pobytu w szpitalu wykonano u mnie zabieg URS w celu usunięcia kamienia. Okazało się, że moczowód jest tak cienki, że tylko bardzo cienkim narzędziem lekarzom udało się go wepchnąć z powrotem do nerki. Założono cewnik DJ na 5 tygodni. RTG wykonane dzień po zabiegu wykazało jeden kamień w nerce 2,4mm! Aktualnie mija 3 dzień, od kiedy mam ten cewnik. Codziennie głównie rano i wieczorem odczuwam ból podobny do kolki nerkowej w tym samym miejscu, w którym był kamień. Czy to normalne po takim zabiegu? NO-SPA nie pomaga, jedynie połączenie Buscopan NO-spa max pozwala zasnąć w nocy. Czy cewnik DJ ma właściwości rozszerzające moczowód? Oprocz tego występują również "typowe" dolegliwości typu dyskomfort i krwiste zabarwienie moczu. Dodam, że ze względu na utrzymujący się zespół popunkcyjny nie mogę na razie udać się na wizytę u urologa.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

TAKIE OBJAWY SĄ TYPOWE PO ZAŁOŻENIU CEWNIKA 2J JEGO ROLĄ JEST ODPROWADZENIE MOCZU I POSZERZENIE MOCZOWODU PRZED NASTĘPNYM ZABIEGIEM URS. GDYBY POJAWIŁA SIĘ GORĄCZKA TO NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIE Z UROLOGIEM WYKONUJĄCYM ZABIEG.
WK

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy