Jak działa Clonazepamum?

Clonazepamum jak działa ?od 7 miesiexy mam problem ze spietymi miesniami pleców. Robilem rtg, bylem u kilku fizjo i kreglarzy. Wypukliny nie mam. Najnowsza teoria lekarzy ze przez stres sie spinaja. Biore clonazepaum rano 1 mg i popoludniu około 18 znowu 1mg. Gdy biore mięśnie mnie nie bolą. Nie są spięte. Nie stresuje się i mięśnie puszczają. Wczoraj nie wziąłem wcale i znowu byłem spięty. Czy klon działa tak ze po pewnym czasie miesnie puszcza na stale przy niezwiekszaniu dawki i będę mogl go odstawić ? Nie chce sie uzaleznic ale to jedyny lek ktory mu pomaga. Mydocalm i Baclofen, Sirdalud zero poprawy. Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Klonazepam to długo działająca pochodna benzodiazepiny wykazująca silne działanie przeciwdrgawkowe, a także działanie uspokajające, nasenne, anksjolityczne i miorelaksacyjne. Długo działające benzodiazepiny charakteryzują się mniejszym działaniem uzależniającym niż krótkodziałające, ale nie powinny być nadużywane i stosowane przewlekle. Pana leczeniem powinien pokierować lekarz prowadzący.