Jak działa Flunarizinum?

od jakiegoś czasu zmagam się z migrenami doraźnie stosuje sumamigren 50mg ale teraz dostałam flunarizinum wzf i po przeczytaniu ulotki mam wątpliwości ponieważ sumamigren zwęża naczynia a flunarizinum zapobiega zqezaniu. więc trochę zglupialam mogę prosić o wyjaśnienie działania flunarizinum? pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Flunarazyna oraz Sumamigren działają na inne naczynia. Flunarazyna na drobne naczynia [przez co powoduje rozkurcz naczyń mózgowych], a sumatrypten zapobiega skurczowi naczyń mózgowych [prawdopodobna przyczyna migrenowych bólów głowy.