Jak działa preparat Sertralina?

Witam. Chciałbym zadać pytanie dotyczące leku z grupy SSRI asentra (sertralina). Mianowicie profil jego działania jest aktywizujący, pobudzający. Większość opinii krąży,że występuje po nim bezsenność, ale czy ta bezsenność to skutek początkowych objawów używania powiedzmy do 2tyg czy raczej długofalowo. Pytam bo przy np. Paroksetynie jest sedacja więc łatwo usnąć. Niestety paroksetyna już na mnie nie działa i dostałem na start asentre 50mg. Proszę o krótką odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Sertralina zazwyczaj powoduje aktywizację, ale rzadko powoduje bezsenności. Oczywiście bezsenność może u niektórych pacjentów wystąpić, ale jest to kwestia indywidualna i dopóki nie zacznie Pan stosować preparatu, nie da się stwierdzić, czy u Pana taki objaw wystąpi i jak długo będzie trwał. Takie działanie niepożądane powinno ustąpić po pierwszych tygodniach stosowania, ale ponownie - nie jestem w stanie przewidzieć, jak to będzie u Pana.