Jak działa Sertralina?

Dzień dobry. Od 8 miesięcy przyjmuję sertralinę (Zoloft) 150 mg. Ostatnio skończyły mi się leki a receptę na kolejne mogłam otrzymać dopiero po upływie tygodnia, czego nie przewidziałam. W tym czasie przyjmowałam wenlafaksynę 37,5 mg przez co najmniej 4 dni. Bałam się skutków ubocznych wynikających z nagłego przerwania farmakoterapii, pomyślałam, że dzięki temu ich uniknę i rzeczywiście tak było w moim odczuciu. Chciałabym jednak upewnić się czy może wystąpić niepożądana interakcja, jeśli teraz wznowię dawkowanie sertraliny lub z jakiegokolwiek innego powodu? Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź i dziękuję z góry.

Lek. Paweł Szadkowski

Obu tych leków nie należy stosować jednoczenie ponieważ mogą doprowadzić do groźnych powikłań. Jeśli jednak stosowała je pani zamiennie to nie istnieje duże niebezpieczeństwo, aczkolwiek takie stosowanie 'w kratkę' jest ryzykowne i bardzo ciężko określić do czego mogłoby doprowadzić po dłuższym czasie (zwłaszcza jeśli chodzi o efekt terapeutyczny) dlatego stanowczo sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego i dokładnie stosować się do jego zaleceń.