Jak działają leki na wrzody żołądka?

Witam, od roku lecze się na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, po przyjęciu kombinacji 3 leków , lekarz zapisał mi na ostatniej wizycie leki Heli id control 10mg 1 x rano po posiłku oraz gasec 20 1x po kolacji. Jako kuracja podtrzymując działanie poprzedniej. I Tu moje pytanie, w ulotkach tych leków jest napisane aby stosować przed a nie po posiłku, czy mój lekarz mógł się pomylić? Czy jednak jego sposób ma rację bytu. Druga sprawa czy tak długotrwałe leków tego typu ( ograniczających wydzielanie kwasy) nie odbije się bardziej na zdrowiu niż same wrzody? Wyczytałem iż leki te są bardzo szkodliwe i prowadzą dowotworów a ja mam zapisane jeszcze po 4 opakowania... Pomocy proszę o radę

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie ma udowodnionego działania pro-nowotworowego tych leków. Wręcz przeciwnie- ograniczają częstość występowania nowotworów. Leki te stosuje się przed posiłkami. Pozdrawiam.