Jak działają leki psychiatryczne?

Dzień dobry. Od 2014 roku brałem lek Setaloft, doszedłem do dawki 150 mg, czułem się przy tej dawce nawet dobrze, raz gorzej, raz lepiej. Lekarz zalecił mi stosowanie teraz Efevelon zamiast Setaloft. Dzisiaj wziąłem pierwszą dawkę. Ale jak poczytałem ulotkę to dość, że jest dużo większa niż przy Seteloft to jeszcze masz większe obawy czy dobrze robię zmieniając lek, bo tyle objawów ubocznych. Boję się również, że po Efevelon będę np.otumaniony. Po Setaloft tak nie było. Co mam zrobić? Przyjmować Efevelon bez obaw, bo jest lepszym lękiem czy wrócić do Setaloftu? Jeszcze wydaję mi się, że Setaloft nie jest psychotropowym lekiem, a Efevelon już tak. Dlatego się obawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Oba leki są lekami psychotropowymi. Reakcja pacjenta na nie (poprawa kliniczna), jak i występowanie działań niepożądanych jest sprawą indywidualną. Wszelkie szczegóły dotyczące leczenia, pana wątpliwości oraz ewentualne zmiany należy omawiać z lekarzem prowadzącym.