Jak działają leki z wyciągiem z melisy?

Mam takie pytanie związane z ziolowymi tabletkami z wyciągiem z melissy. Zażylam tylko pół tabletki , czułam się dziwnie, nudności i coś w rodzaju otępienia i zawrotów glowy, dlaczego taka reakcja. Wczesniej piłam herbatę z melisy i miccmi się nie działo. Jeszcze po tej tabletce sennosc. Jest możliwe żeby mi zaszkodziła?

Lek. Paweł Szadkowski

Opisane preparaty mają zwykle bardzo łagodne działanie i nie powinny bezpośrednio powodować takich stanów. Mogła to być co najwyżej nietolerancja na któryś ze składników tabletki. Jeśli objawy się utrzymują sugeruję udać się do lekarza w celu zbadania. Jeśli objawy powtórzyłyby się po ponownym zastosowania tego preparatu sugeruję zaprzestać jego przyjmowania.