Jak efektywnie i szybko schudnąć?

Mam 18 lat i ważę 58kg. Próbowałam już wielu diet, zaczynając od głodówek (które kończyłam po dwóch dniach) dochodząc do diety kopenhaskiej. Staram się ćwiczyć wieczorami, m.in. 8 minut ABS, niby widać rezultaty, ale niestety szybko przybieram na wadze. Mógłby mi ktoś poradzić co powinnam jeść, a czego nie? Jestem dość niska więc każdy kilogram widać u mnie niestety. Nie choruję na żadne choroby.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Nie podałaś swojego wzrostu, a bez tego parametru nie mogę policzyć BMI i odnieść jego wartości na siatkach centylowych. Prawdopodobnie (zakładając, że jesteś przeciętnego wzrostu) przy masie ciała 58 kg nie występuje u Ciebie nadwaga. Jednak aby dokładnie przeanalizować Twoją sytuację potrzebne jest podanie wzrostu.
 Głodówki i diety alternatywne są najgorszym rozwiązaniem dla młodych osób.
Polecam zapoznanie się z artykułami
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-kopenhaska
http://portal.abczdrowie.pl/glodowka-0

szczególnie zwróć uwagę na argumenty przeciw i negatywne skutki stosowania takich restrykcji żywieniowych.

Polecam zastosowanie zdrowej, zbilansowanej diety.
Spożywaj produkty zbożowe z pełnego przemiału (razowe, żytnie pieczywo, a także graham, płatki owsiane, żytnie, razowe makarony, brązowy ryż), warzywa (najlepiej w postaci surowej), owoce, mleko i produkty mleczne bez cukru, mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych. Do przygotowywania posiłków dodawaj na zimno oleje roślinne.
Nie smaż, nie spożywaj tłustych produktów, lepsze i zdrowsze są gotowane na parze, gotowane w wodzie, pieczone pod przykryciem.
Nie spożywaj napojów gazowanych, a pragnienie powinnaś gasić wodą mineralną lub herbatami owocowymi/zielonymi bez cukru.

Pozdrawiam