Jak i co robić żeby schudnąć?

Mam 15 lat, 176 cm wzrostu i ważę 71 kg, chciałbym schudnąć z 10 kg. Co powinienem jeść na śniadanie itp. Jakie ćwiczenia uprawiać. Czy rowerek treningowy mógł by mi pomóc? Na śniadanie najczęściej jem kanapki z szynką lub bułki i szklankę mleka z kakao. W szkole nic nie jem. Obiad jem normalnie. Rano i wieczorem pije wodę z cytryną. Na kolacje nieraz zjem z kilka kanapek. Co powinienem ćwiczyć ?
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa, nie potrzebujesz stosować diety odchudzającej.
Ruch z pewnością nie zaszkodzi, może natomiast pomóc Ci zachować zdrowie na dłużej.
Uchroni Cię również przed nadwagą.

Możesz chodzić na basen, jeździć na rowerze, chodzić na bieżni.
Warto wybrać się do fitness klubu, być może trener dopasuje zajęcia na siłowni do stanu Twojego zdrowia i kondycji.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Przykładowe ćwiczenia dostępne są na www.abccwiczenia.pl
(przeznaczone są dla osób zdrowych).

Co do śniadań, to optymalny zestaw będzie zawierał:
produkt zbożowy (płatki pełnoziarniste/płatki np. owsiane/muesli/pieczywo pełnoziarniste)
źródło białka (nabiał w postaci sera białego, żółtego, ziarnistego/jaja/wędlinę/przetwory rybne)
warzywa/owoce
napój mleczny (kefir/bawarkę)

Pozdrawiam ciepło

P.S
Wszystkie decyzje podejmuj w oparciu o rozmowę z rodzicami.