Jak i ile razy w tygodniu ćwiczyć, by schudnąć?

Witam, mam ok 177 cm wzrostu i ważę 70 kg, zamierzam schudnąć 8 kg , jednak nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Póki co jem 5 posiłków dziennie ( w tym też fast foody, które planuje ograniczyć ) i ćwiczę 3h w tygodniu. Co powinnam jeść , jak i ile razy w tygodniu ćwiczyć, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów. Myślę, że 62 kg przy moim wzroście wyglądałoby rewelacyjnie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Potrzebny jest indywidualny plan ćwiczeń. Proponuje skonsultować się z dietetykiem. Proponuje skorzystać z naszej wyszukiwarki.

Witam serdecznie! Najlepiej, aby trening miał umiarkowaną intensywność i dłuższy czas trwania. Tkanka tłuszczowa zaczyna się "spalać" po upływie około 30 min ćwiczeń. Proszę zadbać, aby ćwiczenia były systematyczne. Proponuje trening 4-5 razy w tygodniu po 30-45 minut. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska