Jak interpretować gastroskopię rumieniową i jak to leczyć?

test ureazowy dodatni błona śluzowa zaczerwieniona - wycinki Rozpoznanie kliniczne gastropata rumieniowa Rozpoznanie histapatologiczne Zanikowa śluzówka pogranicza antrum i trzonu żołądka z rozrostem warstwy dołeczkowej Jak to leczyć i czy to groźne

Lek. Paweł Szadkowski

Gastropatia rumieniowa u Pana najpewniej wynika z infekcji H.pylori (test ureazowy był dodatni). Leczenie stanowi antybiotykoterapia przez 2 tygodnie razem z lekiem typu IPP i potem już sam IPP przez kolejne nim. 2 tygodnie. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, np. internisty.