Jak interpretować mój opis bo badaniu kręgosłupa?

Bardzo proszę o interpretacje wyniku, oraz informację gdzie ew. można uzyskać pomocy lekarskiej ale poprzez wysłanie płyty z rezonansu aby nie było trzeba jechać na konsultacje. OPIS: Odprostowanie lordozy lędźwiowej. Stan po laminektomii L3 i stabilizacji kręgosłupa (widoczny tor śruby transpedikularnej L5 po stronie prawej). Dokanałowa, pośrodkowo-prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego L4 L5, prowadząca do ucisku struktur wewnątrzkanałowych, głównie prawego zachyłka bocznego kanału kręgowego. Nieco mniejsza, dokanałowa, pośrodkowa przepuklina krążka międzykręgowego L3 L4. Krążki międzykręgowe L3 L4 L5 wykazują ponadto spłaszczenie i skrócenie czasu relaksacji T2, jako wyraz degeneracji. Klinowate obniżenie lewej części trzonu L4 bez obrzęku szpiku kostnego. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów i stawów międzykręgowych L3 L4 L5. Dyskretne dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego L5 S1. Pozostałe segmenty kręgosłupa w zakresie badania w normie. Uwidoczniony odcinek rdzenia kręgowego i korzenie ogona końskiego są prawidłowe.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Takie wyniki można intepretować jedynie w odniesieniu do znajomości innych wyników, oraz objawów klinicznych. Proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił to badanie.