Jak interpretować mój wynik rezonansu głowy z kontrastem?

MR GŁOWY REZONANS MAGNETYCZNY GŁOWYZ KONTRASTEM.badanie wykonanae w seksencjach FSE(T1-ax.przed oraz ax.sag.cor.po podaniu kontrastu),FR-FSE(T2-ax.sag.i cor.),IR-FSE/FLAIR(T2-ax.)orazSE/EPI (DWI-ax.) W prawym płacie potylicznym przykomorowo pojedyncze /drobne ax.5mm ognisko niespecyficznej demielinizacji.Innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia i ognisk patologicznego wzmocnienie kontrastowego nie stwierdza sie.Sygnał istoty szarej i białej oraz morfologia kory mózgowej prawidłowa.Ciało modzelowate prawidłowej szerokosci,jednorodne.Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony,bez przemieszceń w lini środkowej.W tylnym dole czaszki przystrzałkowo drobne ax.12mm torbiele pajęczynówki.Poza tym komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe .Przysadka mózgowa nieco ścienczała-niewielka przepuklina przepony siodła tureckiego.Przestrzenie płynowe przymózgowe i rowki zakretów nieposzerzone.Niewielkie pogrubenie śluzówki w prawej zatoce szczekowej. badanie bylo robione z zwiazku z bolami zawrotami glowy prosze o interpretacje wyniku

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten należy interpretować jedynie w oparciu o dane kliniczne [wywiad oraz znajomość objawów].