Jak interpretować mój wynik testu na obciążenie glukozą?

Witam Proszę o interpretację wyników testu obciążenia glukozą 75g oraz krzywej insulinowej . Glukoza na czczo 85 mg/dl norma 70-99 po 1 godz. 127mg/dl po 2 godz. 107 mg/dl. Insulina na czczo 6 uIU/ml norma 2,6-24,9 po 1 godz. 17,9 uIU/ml po 2 godz. 29,3 uIU/ml dodam że badanie było wykonywane około godziny 13,30 oraz choruję na niedoczynność tarczycy i mam problemy z zrzuceniem kilogramów pomimo stosowania diety od dietetyka. Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wynik mieści się w normie oraz nie ma cech insulinooporności. W celu pokierowania dalszym postępowaniem najlepiej udać się do lekarza prowadzącego.