Jak interpretować moje badanie MR mózgowia?

Bardzo proszę o interpretację badania MR mózgowia: W istocie białej obu półkul mózgu, gł. w płatach czołowych widoczne nieliczne, niewielkie, rozsiane, hiperintesywne w obrazach T2 zależnych zmiany - najpewniej naczyniopochodne. W części tylnej przysadki mózgowej hipointensywna w obrazach T1 zależnych zmiana śt. 1,5mm - najpewniej torbiel. Nie stwierdzam innych nieprawidłowych ognisk,patologicznego wzmocnienia kontrastowego ani zaburzeń dyfuzji w strukturach mózgu i tylnej jamy czaszki. Układ komorowy symetryczny, bez zniekształceń i przemieszczeń.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Obraz ten może być interpretowany jedynie przez neurologa [w odniesieniu do stanu neurologicznego pacjenta]. Pozdrawiam.