Jak interpretować moje wyniki prolaktyny i makroprolaktyny?

Witam. Mam problemy hormonalne, niedawno robiłam badania prolaktyna wyszła mi 367,5mlU/l a po mpc 8431mlU/l. Badałam także makroprolaktynę i wynik jest następujący : makroprolaktyna w surowicy wynik ujemny, prolaktyna przed wytrąceniem 16,2ng/ml. Bardzo proszę o interpretację wyników.

Interpretacja wyników zawsze powinna odbywać się w odniesieniu do stanu klinicznego pacjenta, wnikliwie zebranego wywiadu (objawy, choroby towarzyszące, przyjmowane leki) i badania pacjenta. Nie sposób interpretować badań z poziomu portalu. Proponuje wizytę u endokrynologa (najlepiej u lekarza, który zlecił badania). Pozdrawiam.