Jak interpretować MRI kręgosłupa?

Dzień dobry. Z powodu silnego bólu szyi, barku promieniującego wykonałam MRI kręgosłupa szyjnego. WYNIK: Fizjologiczna lordoza odc. C odwrócona, częściowa dehydratacja krążków m/k, niewielkie obniżenie wysokości ktrążka C5/C6. Na poziomach C3-C5 nieznaczne tylne wypukliny krążków m/k brz cech ucisku struktur nerwowych. Na poziomie C5/C6 okrężna wypuklina krążka m/k z jego tylną prawostronną ekstruzją-łącznie na ok 5mm AP- prawy nerw rdzeniowy uciśnięty, ucisk oraz ograniczenie rezerwy płynowej worka oponowego; modelacja tdzenia kręgowego. PROSZE o informację jakie leczenie powinnam podjąć, czy grozi mi operacja, co oznacza wynik badania.

Lek. Paweł Szadkowski

Została u pani opisana istotna zmiana dyskopatyczna. Dalsze postępowanie zależy głównie od pani objawów klinicznych. Najlepiej pilnie udać się do swojego lekarza prowadzącego (neurologa, neurochirurga, ortopedy) w celu interpretacji klinicznej wyniku.