Jak interpretować opis kolonoskopii?

Po kolonoskopii otrzymałam skierowanie do szpitala na usunięcie 2 polipów. Opisu jednego nie rozumiem - "w kątnicy częściowo egzofityczny, częściowo płaski polip ok. 2 cm". Na ile niebezpieczny i dlaczego nie można było usunąć w czasie kolonoskopii? Niestety nie miałam kontaktu z lekarzem, wypis wręczyła mi pilęgniarka.

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej, gdyby Pani porozmawiała z lekarzem prowadzącym. Taki polip, który jest częściowo płaski, bywa trudny do usunięcia podczas badania kolonoskopowego. Jednakże jak najbardziej może być to zmiana łagodna. Ostateczne wyjaśnienie każdej zmiany daje dopiero wynik histopatologiczny.