Jak interpretować poziom glukozy oraz insuliny?

Witam, dostałam skierowanie na zbadanie glukozy oraz insuliny. Bardo mnie nie pokoi wynik insuliny 5.1 uIU/ml a po obciążeniu (po 1 godzinie) 65.3 oraz po 2 godzinach 46,9 uIU/ml. Czy mam się czym martwić? Glukozy wynik dobry 90 po godz 133mg/dl a po 2 75mg/dl. Dziękuję z góry za pomoc

Krzywa insulinowa odbiega od normy. Do pełnej interpretacji potrzebna jest znajomość stanu klinicznego, występowania objawów w ciągu dnia. Proponuję wizytę u diabetologa, być może rozszerzenie testu z 75g glukozy o pomiary w 180 i 240 minucie. Pozdrawiam.