Jak interpretować swoje badania krzywej cukrowej i insulinowej?

Witam, proszę o interpretacje wyników badań. Robiłam krzywą cukrową i insulinową i wyniki są następujące: Glukoza: na czczo: 79,0 po 1 godz: 94,8 po 2 godz: 74 Insulina: przed obciążeniem: 9,8 po obciążeniu (pkt 1): 96,2 po obciążeniu (pkt 2): 82,9 Lekarz POZ powiedział, że wyniki są ok, ale mimo wszytko wolałabym żeby wypowiedział się doświadczony diabetolog. Dodam, że od wielu lat choruje na autoimmunoligiczne zapalenie wątroby i regularnie przyjmuję sterydy. Proszę o odp bo trochę się martwię. Asia Kruk

Interpretacja wyników badań powinna zawsze odbywać się w odniesieniu do stanu klinicznego pacjenta, po zebraniu wywiadu i badaniu. W podanych wynikach niepokojące może być stosunkowo niska glikemia w 120min. i wysokie stężenia insuliny, jednak w celu pełnej i prawidłowej interpretacji proponuję zgłosić się do diabetologa. Pozdrawiam.