Jak interpretować takie MR kręgosłupa piersiowego?

Mężczyzna 48 lat. Proszę o interpretację MR kręgosłupa piersiowego. Kifoza piersiowa w normie. Trzony kręgów o zachowanej wysokości z drobnymi kostnymi wyciągnięciami na krawędziach. Nieco obniżone i odwodnione krążki międzykręgowe Th7/8 i Th8/9. Na poziomach TH6/7, Th7/8 i Th8/9 widoczne niewielkie centralne wypukliny krążków międzykręgowych do 1,5 mm ze spłyceniem rezerwy płynowej przedrdzeniowej i zachyłków bocznych, nieznacznie modelują worek oponowy w największym stopniu na poziomie Th8/9. Kanał kręgowy bez cech sten ozy, jego wymiar ap nie mniejszy niż 11mm. Otwory międzykręgowe bez istotnych zwężeń. Sygnał rdzenia w normie. Nadmieniam, że po ciężkiej pracy fizycznej którą wykonuję na co dzień miewam bóle między żebrami. Czy w tym przypadku zabiegi rehabilitacyjne bądź masaże by pomogły czy jednak opis MR wskazuje na kwalifikację do zabiegu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazałbym uczęszczania na intensywną rehabilitację [odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne oraz metody fizjoterapeutyczne]. Pozdrawiam.