Jak interpretować te badania tk i rezonansu?

Zwapnienia w mózgu, podejrzenie choroby Fahra. Miałem robioną tomografie głowy i rezonans magnetyczny. TK głowy: TK mózgowia Masywne zwapnienia symetryczne w płatkach móżdżku podnamiotowo. Niewielkie ogniska zwapnień widoczne symetrycznie w gałkach bladych, tylno-zewnętrznych obszarach okolic wzgórza. Dodatkowo asymetryczne położone w L, wlk. do ok 16mm. Rowki na sklepistości zachowane. Układ komórkowy nieposzerzony symetryczny.Zwraca nasilona sklerotyzacja L wyrostka sutkowatego i naciek zapalny w uchu środkowym L i w jamie sutkowej L.. Poziom płynu w zgrubienia śluzówki w sitowiu, głównie po stronie P. Nie można wykluczyć zapalenia ucha wewnętrznego po stronie L(wzmożona sklerotyzacja całej piramidy L kości skroniowej) Nieznacznie wzmożona sklerotyzacja P wyrostka sutkowatego. Badanie inne W móżdżku, zwłaszcza w okolicy jąder zębatych oraz obwodowo w istocie białej widoczne symetryczne smugowate ogniska nisko sygnałowe w sekwencjach T2-zależnych i dyfuzyjnych, zmiany o wysokim sygnale w sekw. T1 SE szerokości do ok 20

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten może być interpretowany jedynie w odniesieniu do całości obrazu klinicznego. Proszę skonsultować ten wynik z lekarzem, który zlecił Panu to badanie.