Jak interpretować te wyniki USG jamy brzusznej?
Proszę o interpretacje wyników usg jamy brzusznej. Zwiększona ilość płynów w jamie brzusznej, największa ilość w lewym podbrzuszu o grubości warstwy do 37 mm. Płyn w obu jamach opłucnowych , większa ilość po lewej stronie o gr. warstwy nad przeponą 122 mm. Na granicy środkowego i prawego podbrzusza widoczna zmiana o wymiarach 80x59 mm o niejednorodnej, obniżonej echogeniczności lito płynowa z przewagą komponenty litej- z prawych przydatków? macicy ?

KOBIETA, 65 LAT 9 miesięcy temu
Dzień dobry.
Opisany wynik powinien zostać z konsultowany z lekarzem który go zlecił lub udać się do ginekologa lub swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego.
W tym opisanym przypadku najważniejsze jest aby cenić objawy kliniczne z badaniem i wtedy można go interpretować.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Naturoterapeuta