Jak interpretować test ciążowy?

Zrobiłam test ciążowy dzień przed planowaną miesiączka i wyszło mi, że jedna linia jest mocna (C), a druga słabsza ale widoczna (T). Wykonałam dwa różne i wyszły podobnie. Rano zrobiłam też i wyszły tak samo, ale czasem boli mnie brzuch, jakby na okres, mam nabrzmiałe piersi.
Nie wiem jak to interpretować.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Należy to interpretować jako ciążę. Polecam artykuł na naszym portalu o testach ciążowych. Kreska wskazująca ciążę jest zwykle nieco bardziej blada niż kreska kontrolna, co może powodować nieporozumienia.
Proszę się umówić w miarę szybko na pierwszą wizytę kontrolną u lekarza ginekologa, który będzie prowadził ciążę.

Gratuluję i życzę szczęśliwego rozwiązania!