Jak interpretować wynik badań na tarczycę u 25-letniej kobiety?

Witam. Zrobiłam badania na tarczyce. Wyniki następujące. TSH-1.41 Ft3-4.08 Ft4-1.86 Anty- Tpo-165.20 Anty- Tg- 384.70 Kobieta 25lat.

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest interpretacja kliniczna podczas wizyty. Powyższe wyniki nie upoważniają jednak do rozpoznania autoimmunologicznej choroby tarczycy (mimo, że wynik przeciwciał przeciwtarczycowych nie jest prawidłowy). Powinna pani pozostawać pod opieką lekarza prowadzącego (optymalnie endokrynologa), warto też okresowo kontrolować parametry gospodarki hormonalnej tarczycy.