Jak interpretować wynik badania cukru mierzonego na czczo?

Witam. Mam pytanie odnośnie cukru na czczo to 90 a po 2 godzinach 80 146 126 121 czy to są bardzo źle wyniki?

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki są w normie. Na czczo cukier powinien być poniżej 100. Natomiast po 2h poniżej 140. Jeden wynik u Pani jest 146, ale może był on pobrany wcześniej, np. po godzinie. Dalsze wyniki 126, 121 sa w norme.