Jak interpretować wynik badania cukru we krwi u kobiety w 25 tygodniu ciąży/?

Witam. Jestem w 25 tyg ciąży. Dziś odebrałam wyniki po glukozie 75g test 123 glukoza 0 60 120. Nie wiem jak je odczytać. Czy mam cukrzyca ciążowa? 0-89 po 1h -193 (norma do 180) po 2h-138 (do norma 153) proszę o interpretację.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli po 1h było 193 mg/dl, to jest to cukrzyca ciążowa. Wynik po 2h jest w normie, ale wystarczy jedna nieprawidłowa wartość, aby rozpoznać cukrzycę. Z wynikami proszę się udać do lekarza prowadzącego ciążę. Na początek najprawdopodobniej zleci odpowiednią dietę.