Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak interpretować wynik badania cytologii i czy oznacza on raka?

Wynik cytologii Nieprawidlowe komorki nablonka plaskiego ASC nie mozna wykluczyc HSIL- ASC-H Wskazana kolposkopia z weryfikacja histopatologiczna.Mialam kolposkopie obecnie czekam na wynik. Czytalam ze ponad 90% raka szyjki macicy powoduje wirus HPV. Mam 63 lata od 38 lat nie mialam zadnego kontaktu plciowego ani podobnych kontaktow czy duze istnieje ryzyko ze wynik pokaze raka? Czy jesli wynik z histopatologii jest zly czy dostane powiadomnienie telefonicznie. Dziekuje bardzo za udzielenie mi odpowiedzi.
KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Musi Pani poczekać na wynik, bez tego nie da się określić na postawie samej cytologii, jak duże jest ryzyko raka szyjki macicy. Na wynik czeka się około 2 tygodnie, po tym czasie musi się Pani sama zgłosić po wynik, ewentualnie wcześniej zadzwonić, czy wynik już jest. Raczej nitk nie dzwoni do pacjentów, kiedy wynik jest zły.
HPV sprzyja wystąpieniu raka, ale nie oznacza to, że zawsze on występuje.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy