Jak interpretować wynik badania ginekologicznego macicy?

Proszę o wyjasnienie opisu badania ginekologicznego : Trzon macicy w przodozgięciu. o wym. 47 x 27 x 37 mm. drobnomięśniakowaty. Echo endometrium szer.8,5 mm , podjrzenie polipa endometrialnego. ZatokaDouglasa bez płynu.

Lek. Paweł Szadkowski

- Trzon macicy w przodozgięciu - czyli w normie.
- o wym. 47 x 27 x 37 - norma
- mm. drobnomięśniakowaty - obecne mięśniaki macicy, bardzo częsta dolegliwość, zmiana łagodna
- Echo endometrium szer. 8,5 mm - chodzi o grubość błony śluzowej macicy - podjrzenie polipa endometrialnego - polip to zmiana łagodna, często występująca
- ZatokaDouglasa bez płynu - norma.
Z wynikiem musi się Pani udać do lekarza prowadzącego, w celu zaplanowania dalszego postępowania. Może być konieczne usunięcie polipa i oddanie go do zbadania histo-patologicznego. Ale o tym decyduje ginekolog.