Jak interpretować wynik badania histeroskopii u 49-latki?

Dzień dobry, miałam wykonywaną histeroskopię i zabieg łyżeczkowania z powody podejrzenia przerostu endometrium. Wynik badania histopatologicznego brzmiał: polip endometrialny. Nie było w nim nic o tym, w jakim stanie jest błona śluzowa macicy. Czy jest prawidłowa czy nie. Dlatego też proszę o wyjaśnienie - czy jeśli w śluzówce macicy znajdują się jakieś komórki rakowe to są one również wykrywane w polipie? Rozpoznanie polipa nic mi nie mówi o tym czy jest przerost czy nie. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Polip oznacza zmianę łagodną. Gdyby były obecne komórki rakowe - byłoby to zawarte w opisie.