Jak interpretować wynik badania morfologi krwi i czy są one złe dla zdrowia 26-latki?

Dzień dobry Ostatnio zrobiłam morfologię krwi i zmartwiły mnie wyniki. . A dokładnie mówiąc poniższe wartości: Limfocyty 3,10tys/µl (norma 1,00-3,00), Limfocyty 43,8% (norma do 40%), PDW 16,5 (norma do 16,2). Robiłam badania pod kontem tarczycy (TSH odrobinę ponad normę). Zdziwiły mnie gorsze wyniki, bo ostatnio miałam silną odpornośc i nie łapałam żadnych przeziębień. Miesiąc temu miałam lekką infekcje grzybiczą i mam skłonności do opryszczek. Co więcej podejrzewam, że mogę mieć atopowe zapalenie skóry (idę niedługo do dermatologa) jak i od około roku wyżynają mi się ósemki. Czy te wyniki mogą być rezultatem, któregoś z tych schorzeń czy to raczej coś poważniejszego? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Takie wyniki wskazują na lekką infekcję wirusową i nie stanowią powodu do niepokoju.