Jak interpretować wynik badania na dnę moczanową?

Witam mam pytanie robilem badanie na dne moczanową i wynik to 10,6 a nie stosuje zadnej diety biorę tabletki milurin mam 58 lat czy ten wynik jest tragiczny czy musze sie zglosic do swojego lekarza z tymi badaniami.

Lek. Paweł Szadkowski

Taki poziom kwasu moczowego jest zbyt wysoki i stanowi ryzyko tworzenia się guzów dnawych. Nie podał Pan jaką dawkę leku przyjmuje, więc proszę się udać z wynikiem do lekarza, by ustalił odpowiednią dawkę. I zalecam stosowanie właściwej diety.