Jak interpretować wynik badania na toksoplazmozę wykonanego testem Roche?

Witam, Mój wynik na toxoplazmozę: przeciwciała w kl. IgG 194,00 IU/ml. Co to oznacza??? Badanie wykonano testem firmy Roche, metoda elektrochemiluminescencji na aparacie cobas. Z góry dziękuję Zamość.

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej oznacza to, że kiedyś w życiu miała Pani kontakt z toxoplazmozą. Bez określenia miana przeciwciał IgM nie jest się w stanie określić, czy teraz jest to świeże zakażenie.