Jak interpretować wynik badania przeciwciał u kobiety w wieku 24 lat?

Witam, Proszę o informację czy wyniki są prawidłowe; Witamina B12; 190,9 pg/ml, przy normie 197-771 Anty-TPO <9 IU/ml, przy normie 0,00-34,0 Anty-TG < 10 IU/ml, przy normie 0,00-115,00 Witamina D metabolizm; 19,60ng/ml, dorośli 30-80 ng/ml TSH; 1,540 przy normie 0,270-4,200

Lek. Paweł Szadkowski

Ma Pani nieznacznie obniżony poziom wit. B12, ale jeśli nie ma Pani objawów niepokojących, nie powinno mieć to znaczenia. Warto jeść więcej produktó bogatych w tę witaminę: produkty mięsne, ryby, jajka, mleko i jego przetwory.
Poziomy przeciwciał są w normie.
Poziom wit.D jest zbyt niski (tak jak u 90% polskiego społeczeństwa). Proszę przyjmować wit.D w dawce 2000j. dziennie przez rok, potem 1000j dziennie od października do kwietnia (albo też prze cały rok, nie zaszkodzi to przy naszym klimacie i zachmurzeniu)
Poziom TSH jest w normie.