Jak interpretować wynik badania przeciwciał u osoby w 13 tygodniu ciąży?

Jestem w 13 tygodniu ciąży. Proszę o interpretację wyniku P.ciała przeciw różyczce IgG (anty-Rubella-IgG ) 32,0 IU/ml, Ujemny: < 5,0 Wątpliwy: 5,0 - 10 Dodatni: > 10 oraz P.ciała przeciw - CMV IgG (anty-CMV-IgG ) 155,1 IU/ml Ujemny: < 6,0 Dodatni: >6,0

Tomasz Szatkowski Pediatria

Do pełnej interpretacji są potrzebne przeciwciala w klasie IgM. I rozyczka, i toksoplazmoza w klasach IgG są dodatnie, co świadczy o kontakcie z tymi chorobami- w przypadku różyczki najpewniej po szczepieniu. Jeśli przeciwciala w klasie IgM są ujemne, świadczy to o przebytych chorobach i nie ma czym się martwić. Jeśli dodatnie/wątpliwe, sugeruje powtórne wykonanie badań i kontakt z lekarzem prowadzącym.