Jak interpretować wynik badania RM kręgosłupa u 34-latka?
Proszę o więcej informacji na temat wyników poniższego rezonansu. Da się bez operacji ? L5/s1 masywna przepuklina krążka m/kręgowego tylno-lewoboczna - wpukla się na gleb. 15 mm i migruje doogonowo na odległość 11 mm, widoczny jest ucisk na worek oponowy, w tym korzeń s1 po stronie lewej, kanał kręgowy szer 4 mm AP - stenoza bezwzględna

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Dzień dobry
Przepuklina o takich rozmiarach to dość duży problem. Fizjoterapeuci nie są w stanie zrobić nic aby ją usunąć lecz walczą z jej objawami. W dużej mierze zależy to od Pana samopoczucia na co dzień. Czy jest problem z pęcherzem ? siłą mięśniową kończyny dolnej lewej ? w jakim stopniu w skali Loveta?
Ja w takiej sytuacji zawsze radzę pacjentom by spróbować ustabilizować stan zdrowia bez operacji- wizyta u dobrego fizjoterapeuty, który wykona terapię manualną, masaż, przygotuje zestaw ćwiczeń i objaśni przeciwskazania.
Pozdrawiam
Magdalena Szelągowska