Jak interpretować wynik badania TSH u osoby szczupłej?

Witam... mam 41 lat i na imię Ela ;] Moje ostatnie wyniki badań: TSH - 0,018 T3 - 2,47 T4 - 0,95 Zrobiłam więc jeszcze: anty - TPO - 227,00 anty - TG - 107,00 .... i jestem bezradna. Nie mam pojecia jak interpretować te wyniki badań, a na wizytę do endokrynologa muszę jeszcze poczekać. Dodam, że mam problematyczną cerę, wypadające włosy, łamliwe paznokcie. Pocę się i wiecznie mi jest zimno. Osiągam szczyt nerwów w sekundę - jak dobre auto. Mówią, że jestem chuda jak szczapa... i to chyba tyle. Bardzo dziękuję za ewentualna odpowiedź. Poadrawiam. Elania

Lek. Paweł Szadkowski

Ma Pani obecne przeciwciała anty-TPO, które często występują przy chorobie Hashimoto, ale też przy innych chorobach tarczycy. TSH jest poniżej normy - to by mogło z kolei wskazywać na nadczynność tarczycy - może być to pierwszy okres choroby Hashimoto, ale również inne choroby przebiegające z nadczynnoścąi, np. ch. Gravesa-Basedowa. Nie podała Pani jednostki przy FT4 i FT3, bez tego ciężko ocenić w jakiej jednostce zostały oznaczone te hormony i jakie są normy. Niemniej wydaje się, że są w normie.